Edi Rama dhe halli “Tahiri”


16:40 | 28/10/2017

Çështja “Tahiri” i ka prishur qetësinë kryeministrit Edi Rama, edhe pse me forcën e kartonave në kuvend hodhi poshtë kërkesën e prokurorisë pë arrestimin e ish ministrit të tij të brendshëm. Ai hapi dy konflikte publike javën politike që lamë pas, me dy pushtete që nuk varen prej tij, drejtësinë dhe median. Përse forca e numrave duket se nuk mjafton në këtë situatë?

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono