Edhe nesër merrni me vete çadrat, por…

19:24 | 03/10/201919:240

Edhe nesër bëni mirë ta merrni çadrën me vete. Sipas parashikimit të motit, pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga vranësirat dhe si pasojë do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin.

Megjithatë, sipas Meteoalb, pasdite do të përmirësohen dukshëm kushtet e motit. Vranësirat pritet të zhvendosen drejt zonave juglindore duke lënë pjesën tjetër të vendit me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Këto të fundit parashikohen që të largohen nga territori i vendit tonë gjatë orëve të natës.

Për sa i përket temperaturave të ajrit, ato do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 24°C. Era do fryjë mesatare dhe herë pas here e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono