Edhe në Shkodër studentët në protestë

13:36 | 06/12/2018

Studentët e disa fakulteteve të universitetit të Shkodrës, kanë protestuar para godinës së Rektoratit duke kundërshtuar tarifat e vendosura në Vendimin numër 288 të Këshillit të Ministrave për tarifat universitare.

Njëlloj si studentët në Tiranë e qytete të tjera, ata kërkojnë shfuqizimin e atyre tarifave, pasi ato rëndojnë buxhetin e tyre.

Studentët e Shkodrës deklaruan se do të vazhdojnë protestën edhe nesër, kur sipas tyre do të ketë një bojkot të plotë të mësimit në Universitetin e Shkodrës. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono