Edhe Barcelona dëshiron trajner të ri, zgjidhet pasuesi i Valverde

18:55 | 19/09/201918:550

Barcelona dhe Real Madrid e kanë humbur shkëlqimin në Europë dhe dy presidentët e gjigantëve spanjollë, kanë filluar të shohin alternativa për trajnerë të rinj. Pas lajmeve që Zidane mund të zëvendësohet me Mourinho, mediat iberike janë fokusuar te situata në kampin katalanas, aty ku Valverde nuk po bind prej muajsh.

Kreu i pankinës së Barcelonës është kritikuar shpeshherë për stilin e lojës së tij dhe rezultatet e marra, si dhe ai eliminim me përmbysje sezonin e shkuar në Champions League nga Liverpuli, nuk është harruar ende.

Në Spanjë janë të bindur që Valverde nuk do t’i festojë Krishtlindjet si trajner i Barcelonës, pasi presidenti Bartomeu e ka gjetur pasuesin e tij. Bëhet fjalë për gjermanin Thomas Tuchel, numri një i PSG-së. Tuchel ka bërë një punë shumë të mirë në krye te PSG dhe Bartomeu e sheh si njeriun e duhur për të drejtuar Barcelonën. Negociatat mes palëve pritet të nisin në fundin e muajit nëntor./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono