“E turpshme çfarë po ndodh, indiferentizëm total për Flamurtarin”

23:00 | 20/01/202023:000

Agim Canaj dhe Ledio Pano janë dy nga të ftuarit në emisionin “Pressing” në ABC News. Ata folën për konkurrencën në kampionat dhe u ndalën më pas te skuadra e Flamurtarit. “Mendoj që konkurrenca do jetë e njëjtë. Lëvizjet kanë qenë të pakta. Gjysma e ekipeve kanë ndryshuar trajnerët dhe mënyra e të luajturit. Sigurisht edhe aftësia e trajnerëve. Shpresoj të ketë ndonjë goditje në këtë javë. Skuadrat kanë nevojë për ndonjë prurje cilësore”, tha fillimisht Canaj.

Më pas foli edhe për klubin e Flamurtarit: “Unë jam vlonjat dhe më vjen keq. E cekëm që është një emër i madh, por krenohet vetëm me të shkuarën. Është menaxhuar nga bashkia dhe i është afruar titullit me Shpëtim Gjikën. Kalimi te privati tregoi tjetër gjë. Jam dakord që e ka nisur i dështuar Flamurtari. Duhet buxhet dhe trajner dhe shumë elementë të një skuadër futbolli.

Nuk mendoj se po tallen. Isha atje dhe fola me futbollistë. Ka indiferentizëm total. Kjo është më e keqja. Zërat janë shuar, besimi ka rënë. Deri para pak muajsh besohej se do ndryshonte gjendja, por jo. Marrëdhënia mes kryetarit të Bashkisë dhe administratorit është zero, nuk duan para. Është e vështirë që Flamurtari të bëjë një skuadër për të shpëtuar”.

PANO – Ledio Pano, në lidhje me garën tha: “Ndryshe nga herët e tjera, kur fitonte Skënderbeu apo Partizani vjet, sivjet janë pesë ekipe që po rivalizojnë me njëri-tjetrin”. Më pas ai shprehu keqardhjen e tij për gjendjen e Flamurtarit. “Mënyra më e keqe që mund të bjerë Flamurtari është kjo. E turpshme. Flamurtari i madh na ka bërë krenar. I gjithë ai qytet me atë histori futbolli nuk ngrihet dhe të gjejë pse është kjo gjendje dhe si mund të rregullohet. Mua më vjen keq për atë klub”, tha Pano. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono