E thonë shifrat, një shqiptar më mirë edhe se Romagnoli
Romagnoli në një dyluftim me Ruganin

14:32 | 19/11/201914:320

Lufta në ajër është një nga pikat më të forta të tij. Amir Rrahmani po spikat në sezonin e tij të parë në Serie A dhe ka marrë elozhe të shumta. Hellas Verona ka mbrojtjen e dytë më të mirë në Itali pas Juventusit dhe futbollisti dardan ka dhënë kontributin e tij, ashtu sikurse edhe i riu Marash Kumbulla.

Rrahmani, pas 12 javësh kampionat, është lojtari që ka fituar më së shumti duele ajrore. Ai ia ka dalë mbanë në 79% të dueleve, duke lënë pas Chris Smalling të Romës dhe kapitenin e Milanit, Alesio Romagnoli. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono