E rrallë, ylli i Liverpool në librin e rekordeve “Guinnes”

21:17 | 16/10/201921:170

Trent Alexander-Arnold ka zhvilluar një sezon fantastik një sezon më parë me Liverpool. Mbrojtësi i krahut ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm dhe që dha një kontribut të madh në fitimin e Champions League.

Me “The Reds” ai ishte shumë pranë fitimit të titullit kampion, ndërkohë që nuk kanë munguar edhe vlerësimet në aspektin personal për të. Me atë që ka bërë sezonin e shkuar, Trent Alexander-Arnold ia ka dalë të futet në librin e rekordeve Guinnes.

21-vjeçari u bë mbrojtësi i parë i cili në një sezon në Premier League dha 12 asiste. Futbollisti i Liverpool ka shpërndarë edhe foto me çmimin në rrjetet sociale.  “Si mundem t’ju asistoj? E shkëlqyeshme të mbaj një rekord në librin Guinnes”, shkruan Trent Alexander-Arnold. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono