E përplasi makina, shqiptarja rëndë në spital

09:00 | 09/05/2019

Një aksident me pasojë plagosjen e një 28-vjeçarje shqiptare ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali. Mediat e shtetit fqinj bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 07: 15 minuta në një rrethrrotullim.

Sipas të dhënave të para, në aksident është përfshirë një makinë tip Renault Clio, drejtuar nga një 56-vjeçar dhe një biçikletë në të cilën po pedalonte një 28-vjeçare shqiptare që jeton në Rovigo.

Për të keq, sipas dëshmive të para shqiptarja ka mbetur pa ndjeja në tokë. Por falë ndërhyrjes së shpejtë të stafit Suem, ajo u përmend në vendngjarje dhe u transportua menjëhershëm në spitalin Rovigo, në gjendje të rëndë për jetën.

Policia lokale ka shkuar në vendin ku ka ndodhur aksidenti për të rindërtuar dinamikën e ngjarjes. Ndërsa autoritetet rrugore italiane ndërhynë, pasi si pasojë e aksidenti ishte rënduar trafiku./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono