E pazakontë, peshku ‘me fytyrë njeriu’ huton turistët

22:34 | 08/11/201922:340

Pamje të pazakonta janë regjistruar në një fshat në jug të Kinës. Një vizitore ka mbetur i habitur teksa është gjendur përballë  një peshku i cili sipas tij ngjan me një fytyrë njerëzore. Gruaja e cila ishte filmuar në momentin që ka parë peshkun është trembur dhe ka thirrur e hutuar: “Peshku është shndërruar në zanë”.

Fotot tregojnë krapin që ngjan me një fytyrë njerëzore.

Sipas blogerit Feidian Videos, kjo specie është zbuluar në fshatin Miao, një vend turirstik në qytetin e Kunming.

Pas publikimit në rrjete sociale ka pasur reagime të shumta nga ndjekësit, të cilët janë shprehur se “kush do të guxonte ta hajë atë, e ndërsa disa të tjerë e kanë cilësuar si “krijesë të shpifur”.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono