E pabesueshme: Kërcënohet Antonio Conte, vihet në lëvizje policia

10:52 | 16/11/201910:520

Antonio Conte, trajneri i Interit, është marrë në mbrojtje nga policia italiane. Teknikut të njohur i është dërguar një zarf me një plumb dhe një letër me kërcënime. Tekniku zikaltër do të jetë nën vëzhgimin e policisë dhe gjatë seancave të trajnimit.

Një ngjarje e shëmtuar ajo që i ka ndodhur Antonio Contes. Tekniku i Interit është marrë në mbrojtje nga policia, pasi i kanë dërguar një zarf me një plumb brenda tij, por dhe një letër me kërcënime. Sipas raportimit të :Corriere della Sera”, ka qenë pikërisht trajneri zikaltër që denoncoi ngjarjen në polici.

Pas analizimit të situatës u vendos të merrej në mbrojtje.  Teknikisht është niveli më i ulët i marrjes në mbrojtje për një person publik. Materiali që i është dërguar trajnerit të Interit, i cili ka vënë në dijeni dhe shoqërinë për atë që ka ndodhur, do të analizohet dhe më tej për të zbuluar se kush ia ka dërguar.

Niveli i rrezikut gjithsesi konsiderohet shumë i ulët, por pavarësisht kësaj patrulla policie dhe karabinierë do të kalojnë më shpesh pranë banesës së Contes dhe në selinë e Inter. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono