E moshuara zvicerane qëllon për vdekje vogëlushin shqiptar

10:28 | 22/03/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qarku Gotthelf, në Basel të Zvicrës, ku një 7-vjeçar nga Kosova ka mbetur i vrarë. Vogëlushi Mergim L. u sulmua me thikë nga një e moshuar  75-vjeçare, dhe goditja rezultoi fatale për të. Klan Kosova raporton se vogëlushi i ndjerë ishte me origjinë nga Lipjani.

Ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së të enjtes, ku 75 -vjeçarja zvicerane e sulmoi nxënësin Mergim L. me thikë, raportoi Blick. Djali mori lëndime të rënda dhe ishte mësuesja i tij, e  cila e kishte gjetur të shtrirë në trotuar. Megjithëse e transportoi në spital i vogli nuk mundi të mbijetonte për shkak se kishte humbur shumë gjak. Pak pas ngjarje e moshuara ishte vetëdorëzuar tek autoritetet dhe kishte pranuar krimin. Ajo tani është arrestuar dhe autoritet zvicerane po punojnë për zbardhen e rrethanave të ngjarjes./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono