E mbani mend fenomenin e Milanit? Përfundon te Reggina!

18:51 | 22/10/201918:510

Disa vite më parë, Milani nënshkroi me një nga talentët më premtues në botë. Hachim Mastour ishte vetëm 15-vjeç kur iu bashkua kuqezinjve dhe konsiderohej si një futbollist me potencial të jashtëzakonshëm. Me kalimin e viteve, Mastour ka humbur.

Tashmë 21-vjeç, sulmuesi ka nënshkruar për ekipin e Regginas. Presidenti i klubit inferior italian, Luca Gallo, ka qenë i pranishëm në prezantimin e Mastour, i cili nënshkroi një kontratë 3 vjeçare. Ish-futbollisti i Milanit do të mbajë të veshur numrin 30.

Milani pagoi më shumë se 2 milionë euro për shërbimet e tij 6 vite më parë, por Mastour nuk ia doli asnjëherë të bindë në San Siro. Tashmë, ai do të vazhdojë karrierën e tij te Reggina në Serie C./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono