E linte vajzën në gjumë dhe e gjente në gjumë, historia e trishtë e Kreshnikut që u gjet i vrarë në Vlorë

10:43 | 14/11/201910:430

Kreshnik Dashaj u gjet i vdekur me një plagë në shpatull ditën e djeshme duke lënë edhe një vajzë 7 vjeçe jetime.

Ai ishte me origjinë nga fshati Lubonjë dhe ishte transferuar me banim në Vlorë 12 vjet më parë ku fillimisht kishte shkuar në Greqi.

Pasi nuk i eci në emigracion, Dashaj gjeti punë në një fabrikë këpucësh, por paga e ulët e detyronte që të punonte dy turne, plot 16 orë në ditë.

Fqinjët tregojnë se ai ishte një person i qetë dhe pa probleme me të tjerët dhe “shikonte punën e tij”.

“E linte vajzën në gjumë dhe e gjente në gjumë pasi punonte dy turne”, shprehen ata.

Policia është duke punuar në disa pista për të zbardhur motivin e vrasjes së tij.

Policia është duke hetuar për konflikte të çastit që kanë çuar në vrasjen e tij apo ndonjë problem i mëparshëm pasi Dashaj nuk njihej si person problematik. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono