E KRYER: Juventusi e bind me kushtet e kontratës, mbetet vetëm firma

12:27 | 21/11/201912:270

Rinovimi i mesfushorit Juan Cuadrado me Juventusin është vetëm çështje kohe. Mediat italiane raportojnë se kontrata do të firmoset deri në vitin 2022 dhe kolumbiani do të fitojë 4 milionë € në sezon.

Agjenti i lojtarit ka shkuar sot në zyrat e klubit torinez për të mbyllur marrëveshjen. ‘Zonja e Vjetër’ është e kënaqur me paraqitjet e Cuadrados që nga mbërritja e tij në vitin 2015 dhe kërkon ta mbajë dhe për 2 vite të tjera në ‘Allianz Stadium’, mesfushorin me tipare sulmuese.

Gjithashtu në kampin juventin po punohet për rinovimin e 2 kontratave të tjera. Bëhet fjalë për portierin Wojciech Szczesny si dhe mbrojtësin Leonardo Bonnuci. Të dy lojtarët pritet të firmosin shumë shpejt kontratat e reja. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono