Tjetër lëkundje tërmeti, zhvendoset epiqendra

11:15 | 03/12/201911:150

Pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, toka duket se ende nuk ka gjetur qetësi.

Pasgoditjet kanë qenë me mijëra këto ditë, ndërsa itensitei ka ardhur në rënie.

Një tjetër lëkundje është regjistruar pak minuta më parë, mirëpo është zhvendosur epiqendra. Nga bregu i Durrësit, lëkudja e tërmetit të pak minutave më parë është regjistruar në Radhimë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.4 dhe thellësi 30 km./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono