Tërmet në Shqipëri, ku ishte epiqëndra dhe sa ballë

15:11 | 26/10/201915:110

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot rreth orës 12:46 në Shijak.

Epiqendra mësohet të jetë 20 kilometra larg Tiranës.

Tërmeti kishte një thellësi prej 30 km dhe magnitudë 2.9 të shkallës rihter.

Kujtojmë se lëkundje të njëpasnjëshme po ndjehen në vend, që pas tërmetit të datës 21 shtator i cili shkaktoi shumë dëme.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono