Reja revolucion te Shqipëria, formacionet zyrtare

19:20 | 14/11/201919:200

Trajneri Edoardo Reja ka shuar të gjitha dyshimet për formacionin që do të zbresë në fushë nga minuta e parë kundër Andorrës dhe ka ndryshime. Radha e Berishës për të mbrojtur kuadratin e portës, ndërkohë që në mbrojtja krah Gjimshitit dhe Ismajlit do të luajë Veseli.

Nisur nga niveli i kundërshtarit, Reja ka vendosur që të luajë me Roshin dhe Trashin nga krahët. Memushaj mbetet titullar, ndërkohë që Ndoj dhe Ramadani janë risitë. Sulmi gjithashtu ka lëvizje. Balaj do të luajë titullar, së bashku me Manajn.

E enjte, më 14 nëntor 2019, 20:45
Stadiumi “Elbasan Arena, Elbasan

SHQIPËRI-ANDORRË

SHQIPËRIA: Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Veseli, Roshi, Ramadani, Ndoj, Memushaj, Trashi, Manaj, Balaj. Trajner: Edoardo Reja
Andorra:  Gomes, Martinez, Vales, Garcia, Clemente, Moreno, Alaez, San Nicolas, Cervos, Rubio, Llovera. Trajner:
Gjyqtarë: Kristo Tohver,  Silver Koiv, Aron Härsing, Roomer Tarajev (EST)

/ abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono