Meta shpall vakancën në Kushtetuese

15:46 | 22/11/201915:460

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpallur sot vakancën për vendin e mbetur bosh pas shkarkimit një ditë më parë të anëtarit të kësaj Gjykata Besnik Muçi nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit.

Presidenca ka publikuar pak më parë dhe vendimin për shpalljen e vendit vakant për shkak të vakancës së parakohshme krijuar nga përfundimi para kohe i mandatit të ish-gjyqtarit Besnik Muci.

Kështu është rihapur gara për plotësimin e vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono