Lerda e Daja ndryshojnë sulmin, formacionet zyrtare

14:08 | 24/10/201914:080

Partizani dhe Skënderbeu janë gati të zbresin në fushën e blertë dhe trajnerët Franco Lerda dhe Ilir Daja kanë zgjedhur lojtarët titullarë. Të kuqtë nuk kanë Solomon dhe në sulm do të luajnë treshja Çinari-Bardhi-Asani. Mbrojtja është e njëjta, me Malën në të djathtë. Në mesfushë nuk luan Kote, pasi është tërhequr në qendër Ëilliam Corderio.

Skënderbeu ndërkohë vijon të ketë probleme me dëmtimet dhe në mbrojtje luan sërish Bruno Dita. Essien është risia në mesfushë, kurse në sulm Otto John. Më poshtë ju sjellim formacionet e të dyja ekipeve, të plota.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 9
E enjte, më 14 tetor 2019, ora 15:00
Stadiumi “Selman Stërmasi
“, Tiranë

PARTIZANI-SKËNDERBEU

PARTIZANI: Hoxha, Mala, Boldor, Belica, Trashi, Broja, Telushi, Cordeiro, Çinari, Bardhi, Asani. Trajner: Franco Lerda

SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Gripshi, Daja, Essien, Ndecky, Bregu, Otto John. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtarë: Olsid Ferataj, Ergin Doda, Arbër Zalla, Orlando Kuka

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono