E diela në Jug me fluks të lartë automjetesh, aksi më problematik Vlorë-Orikum

15:25 | 21/07/201915:250

Vlora këtë fundjavë është përballur me trafik të rënduar dhe fluks pushuesish në bregdet. Segmenti Vlorë-Orikum mbetet më i ngarkuari me një numër të lartë automjetesh dhe ku policia po punon me forca të shtuara.  

E diela është kthyer në një problem për qarkullimin e mjeteve në jugun e vendit. Segmenti që paraqitet me fluks automjetesh ështeë nga Uji i Ftohtë në Radhimë dhe Orikum.

Në terren është angazhuar policia rrugore. Shefi i Qarkullimit për qarkun Vlorë Naun Doko është shprehur se në zonat problematike ku krijohet vazhdimisht trafik po monitorohet nga forca të shtuara.

Naun Doko, Shef i Qarkullimit në Vlorë: “Policia Rrugore në bashkëpunim edhe me Policinë e Rendit është prezente në rrugë, ditë e natë. E kontrollojmë të gjithë lëvizjen në rrugë në segmentet me ngarkesë dhe që ka risk për aksidente”.

Ai ka kërkuar edhe bashkëpunimin e qytetarëve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor për të shmangur vonesat në lëvizje.

Naun Doko, Shef i Qarkullimit në Vlorë:  “Policimi në komunitet presupozohet që çdo qytetar të jetë polic se siguron veten e vet dhe të të tjerëve”.

Ngarkesa në trafik shkaktohet nga numri i madh i vizitorëve vendas dhe të huaj që po pushojnë në bregdetin jonian.

Pushues: “Shumë bukur. Është viti i tretë, më bukur s’bëhet”.

“Jemi të kënaqur”.

E njëjta situatë paraqitet edhe në kthim ku më i rënduar është segmenti Vlorë – Orikum.

Gazetar i ABC News: Elton Nika

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono