E ardhmja te Tirana dhe analiza për Partizanin, Starova flet hapur

23:34 | 09/12/201923:340

Sulejman Starova, në studion e ABC News, në emisionin “Pressing”, i është përgjigjur zërave që e çojnë atë si drejtues te Tirana, duke thënë se aq sa dinë mediet, di dhe ai. Starova, në fjalën e tij, tha: Unë te Tirana? Sa dinë ato që pyesin nga mediet, aq di dhe unë. Nuk është koha për të analizuar të gjithë historikun e problemeve te Tirana. Është përpara derbit dhe skuadra, siç qenka puna tani, me trajnerin që nuk ka dalë në stërvitje, është problem i madh”.

Gjithashtu, trajneri i mirënjohur analizoi edhe ndeshjen mes Partizanit dhe Bylisti: “Partizani reagoi drejt, barazoi, kishte mundësinë për të kaluar në avantazh me dy tre raste të pastra. Në pjesën e dytë, mungoi loja, shpirti i garës. Partizani duhet të ishte në kulmin e formës. Solomon, që u mor për titullar, e humbi mundësinë për t’i dhënë impuls skuadrën. Si përfundim, jo vetëm që kanë humbur tre pikë, por dhe entuziazmin.

Ballshi është skuadër shumë agresive në fushën e vet. Nuk e pashë atë peshoren në ekuilibër te Partizani. Partizanin nuk e pashë në 100% dhe kjo gjë bëri që ta komprometojë shumë vendin e parë. Kukësi tani e ka ngritur zërin, thonë që jemi skuadra që luajmë më mirë, por nuk është e vërtetë. Kukësi i vërtetë në këtë 90 minutësh luan mirë në fazën graduale, më mirë se të tjerat, por i mungon agresiviteti”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono