E ardhmja e Rakitic te Barcelona, kroati shuan të gjitha zërat

20:18 | 08/12/201920:180

Ivan Rakitic ka përsëritur edhe njëherë tjetër dëshirën e tij për të qëndruar në Barcelonë, pas fitores 5-2 të së shtunës ndaj Mallorca. Kroati e filloi sezonin në stol, por ndaj Mallorcas, luajti për herë të tretë radhazi si titullar.

“Gjatë muajve të fundit, më kanë ndodhur shumë gjëra. Ndonjëherë ndodhin gjëra që njeriu nuk mund t’i kuptojë, por duhet t’i pranojë, “tha fillimisht Rakitic. “Unë dua të jap gjithçka për Barcelonën dhe nëse mund të luaj këtu, gjithmonë kam thënë se nuk ka vend më të mirë se Barça për mua”.

Ka pasur shumë spekulime se Rakitic do të shitej në merkaton e janarit, me Carles Alena gjithashtu që pritej të largohej si i huazuar. Megjithatë, rikthimi i Rakitic si titullar sugjeron se ai mund të ketë akoma një të ardhme te Barcelona./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono