E ardhmja e Ardian Memës, zhvillimet e fundit te Tirana

17:04 | 24/10/201917:040

Humbja në Ballsh mund të lërë pa trajner Tiranën. Ardian Mema, tekniku i bardhebluve që prej tetorit të vitit të shkuar, nuk ka dalë në stërvitje. Sot bardheblutë po punojnë nën urdhrat e Erion Xhafajt, ndërkohë që mbetet të mësohet se çfarë do të ndodhë me Memën.

Trajneri është nën kontratë dhe i duhet të bisedojë me presidentin Refik Halili. Nga ajo çka Mema tha një ditë më parë, vështirë se palët mund të vijojnë bashkëpunimin. “Të pësosh gol në goditje standarde pa lëvizur njeri, s’ka lidhje me trajnerin. Kushdo të jetë, këtyre golave nuk ka çfarë u bën. Të pësosh gola për mungesë përqendrimi nuk di ç’të them”, u shpreh Mema pas ndeshjes në Supersport.

Gjithsesi ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar dhe në orët në vazhdim priten të reja. Tirana renditet në vendin e gjashtë në klasifikim, me 14 pikë të grumbulluara në fazën e parë. Shqetësimi nuk është diferenca me kreun, pasi Partizani ka vetëm tre pikë më shumë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono