E ardhmja, dorëheqja dhe Gattuso: Carlo Ancelotti flet troç
Carlo Ancelotti

21:57 | 10/12/201921:570

Napoli u rikthye te fitorja dhe kaloi fazën e grupeve në Champions League. Suksesi 4-0 në “San Paolo” përballë Genk solli kualifikimin, por tema e momentit është e ardhmja e Carlo Ancelottit.

Në Itali përflitet për një akord mes presidentit De Laurentiis dhe Gennaro Gattusos, teksa Ancelotti flet për kualifikimin dhe situatën e tij në një prononcim për Sky Sport.

Ishte një kualifikim i merituar, kemi luajtur me kurajo në këtë grup. Në Champions jemi treguar kompetitivë. E ardhmja? Nuk do e di nëse do të jem në pankinë të shtunën, por shpresoj që po. Do të bisedoj nesër me drejtuesit, e ardhmja ime është në duart e klubit.

Gattuso? Nuk di asgjë në lidhje me të, e kam pasur mendjen vetëm te përgatitja e ndeshjes së sotme. Nuk besoj se do të jap dorëheqje, nuk e kam bërë kurrë më parë. Napoli është një skuadër me kualitet, më vjen keq që nuk e kemi shfaqur në kampionat potencialin tonë“, përfundon Ancelotti. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono