E ardhmja dhe objektivat, agjenti i Gareth Bale sqaron situatën

23:46 | 05/12/201923:460

Shumë po flitet për të ardhmen e Gareth Bale. Agjenti i lojtarit uellsian, Jonathan Barnet ka dhënë një prononcim për BBC, aty ku flet për situatën aktuale të lojtarit, merkaton dhe objektivat e anësorit ofensiv.

Gareth nuk ka kërkuar kurrë të largohet nga Real Madrid. Ai ka një kontratë dhe është 100% lojtar i Realit. Është i motivuar dhe do të bëjë mirë. Bale dëshiron të fitojë kampionatin, Champions League dhe çdo trofe të mundshëm.

Mund të them që nuk është euforik në lidhje me situatën e krijuar, por diçka e tillë nuk ka shanse të pasqyrohet në fushë. Faktet dhe statistikat tregojnë se Reali është më i fortë me Bale në fushë.

Askush nuk e ka akuzuar se nuk jep 100%, ai mbetet ende një ndër lojtarët më të mirë në botë. Një ofertë për t’u larguar? Nëse do të jetë një mundësi e mirë, do ta vlerësojmë dhe do të bisedojmë me presidentin e klubit“, përfundon agjenti i lojtarit uellsian. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono