Dzeko: Me Agueron perfekt, te City nuk më besuan kurrë!

17:18 | 18/11/201917:180

Sulmuesi dhe kapiteni i Romës, Edin Dzeko, ka zbuluar disa prapaskena gjatë kohës kur ishte te Manchester City. Bomberi boshnjak nuk arriti për asnjë moment të ishte titullar në “Etihad”, çka solli dhe largimin e tij. Në një intervistë për faqen zyrtare të Romës, Dzeko tregoi për aventurën e tij te “Qytetarët” e Cityt.

“Te Manchester City, gjithmonë kishte katër sulmues të shkëlqyer. Dy luanin, dy jo. Fatkeqësisht, unë nuk luaja gjatë gjithë kohës. Prandaj, nuk isha i lumtur dhe kërkoja largimin. Kur kisha mundësinë të luaja, isha partner me Sergio Agueron.

Ne kuptoheshim shumë mirë me njëri-tjetrin, por rrallëherë na jepej mundësia të luanim nga minuta e parë. Kur Roma më kërkoi, e dija se ishte lëvizja e duhur për karrierën time”, përfundoi Dzeko. Boshnjaku iu bashkua Manchester City në vitin 2011 nga skuadra e Wolfsburg. Kampionët e Anglisë paguan 27 milionë sterlina për shërbimet e tij./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono