Dyshohet për krime, sekuestrohen 170 mijë euro të Julit të Pashakos

14:42 | 02/10/201914:420

Një 39-vjeçari në Lushnje, policia i ka sekuestruar 70 mijë euro vlerë në cash dhe një makinë me vlerë 100 mijë euro. Julian Sul,a sipas policise dyshohet se është marrë me aktivitet kriminal dhe akuzohet për pastrim lekësh.

Ndërkohë vijojnë hetimet dhe verifikimet për evidentimin e pasurive të tjera që mund të jenë në emër të Sulos dhe personave të lidhur me të.

Julian Sulo i njohur dhe si Juli i Pashakos është personi i parë i arrestuar për atentatin ndaj nipit të Aldo Bares, por nuk u gjet asnjë provë dhe me pas ai u la i lirë. Sulo ishte ndër të dyshuarit për atentatin ndaj Jurgen Hoxhës dhe Zamir Latifit, miq të nipit të Aldo Bares, por ai para hetuesve deklaroi se nuk kishte asnjë lidhje me këtë krim.

Para kësaj ngjarjeve Sulos i është bërë një tentativë për ta vrarë. Ai u qëllua me leva dhe mori dëmtime të shumta, por autorët nuk i kapën./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono