“Dyshja më e urryer” , në Las Vegas

09:42 | 11/12/201909:420

 Njerëzit në West veshin kapele kauboj gjatë gjithë kohës. Po pëllumbat?

Banorët e Las Vegasit vëzhguan dy pëllumba përreth qytetit me kapele të vogla kauboj këtë javë. Askush nuk e di se si zogjtë morën kapelet, por kjo ka shqetësuar një grup shpëtimi të shpendëve.

Mariah Hillman, bashkëthemeluese e Lofty Hopes, e shpëtimit të pëllumbave, tha për CNN se aksesorët e vegjël ishin ngjitur te kafshët.

“Nësë i keni parë sot keni vënë re se kanë mungesë pendësh në kokën e tyre,” tha ajo. “Padyshim që është një shqetësim.”

Grupi i shpëtimit vendosi kurthe në mënyrë që të kapte zogjtë e quajtur Cluck Norris, me kapelën e kuqe dhe Coolamity Jane.

Zogjtë janë bërë sensacioni  i mediave sociale, nga banorët e Las Vegas që kërkojnë “dyshen e urryer”.

Flores  tha për CNN se nuk besonte se zogjtë ishin të vërtetë derisa ajo gjeti të hënën Cluck Norris në lagjen e nënës së saj.

“Në fillim ishte jashtë derës sime dhe unë isha e ngazëllyer … por para se të mund të merja celularin për ta filmuar,ai u largua,” tha ajo. “Dhe, ndërsa po largohesha, unë e [pashë] përsëri dhe arrita ta kap në video.”

Njerëzit kanë treguar se kanë parë një zog të tretë më një kapelë kafe, por Hillman tha që grupi i saj nuk ka qenë në gjendje ta konfirmojnë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono