Qese e zeze para makinës, dyshohet se është eksploziv

20:33 | 15/12/2017

Policia ka rrethuar zonën për të mbajtur larg perimetrit të rrezikut banorët përreth. Janë njoftuar e janë duke ardhur edhe Forcat Xheniere për të vlerësuar situatën dhe përcaktuar çfarë objekti është.

Një sasi eksplozivi dyshohet se është vendosur para mjetit të një 30-vjecari në lagjen “Uji i Ftohte” në Vlorë.
Në njoftimin e policisë thuhet se drejtuesi i mjetit tip “Benz”, Endrit Sadedini, sapo ka konstatuar qesen e zezë ka njoftuar blutë e Vlorës.

Policia ka rrethuar zonën për të mbajtur larg perimetrit të rrezikut banorët përreth.
Ndërkohë pritet të mbërrijnë edhe Forcat Xheniere për të përcaktuar se çfarë përmban qesja e zezë ./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono