Dyndje pushuesish vendas dhe të huaj në bregdetin e Durrësit

15:40 | 09/06/201915:400

Më në fund rritja e temperaturave ka nxitur njerëzit të shkojnë në bregdet. Këtë fundjave plazhet e Durrësit janë mbipopulluar me pushues vendas dhe të huaj.

Ditët me shi u janë lënë pas.Durrësi ka fituar gjallërinë e munguar në këtë fillim sezoni. Çadrat e para kanë nisur të hapen. Rritja e menjëhershme e temperaturave solli një dyndje peshuesish në bregdet.

Të shumtë kanë qenë vendasit, por edhe turistët që frekuentuan bregdetin për fundjavë. Ata jo vetëm po shijojnë rrezet e diellit por edhe ujin e detit. Të kënaqur por duan më shumë pastërti në vijën bregdetare. Nisja e sezonit të vonuar për shkak të motit, është pritur me padurim edhe nga bizneset, të cilët nisur përgatitjet. Ditët në vijim plazhi i Durrësit pritet të përballet me një fluks më të lartë vizitorësh. Operatorët turistike njoftojnë për shumë të huaj që kanë planifikuar këtë bregdet për pushime.

ENKELEDA ARAPI

GAZETARE E ABC News, DURRËS


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono