Dy vëllezër plagosin me thikë të riun në Gjirokastër

08:59 | 15/01/202008:590

Një konflikt mes tre personash ka ndodhur gjatë mesnatës në lagjen “18 shtatori” në Gjirokstër.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se se dy vëllezër Enea dhe Kristofor Xhelili 24 dhe 26 vjeç,  janë konfliktuar me Aleko Shytin, ku në përleshje e sipër e kanë demtuar këtë të fundit me mjet prerës në fytyrë e gjoks.

Autorët janë shoqëruar në komisariatin e policisë, ku Enea është arrestuar në flagrancë, ndërsa për vëllain tjetër është caktuar ndjekje penale. Ndërkaq, i demtuari u dërgua  në spital për të marrë ndihmën mjekësore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono