Dy të kuq, penallti e humbur dhe supergol: Ndodh gjithçka në Napoli-Lazio

22:52 | 21/01/202022:520

Është mbyllur takimi çerekfinal i Kupës së Italisë mes Napolit dhe Lazios, me fitoren e ngushtë 1-0 të napolitanëve. Të besuarit e Gatussos kaluan shumë shpejt në avantazh, që në minutën e dytë të sfidës.

Lorenzo Insigne shënoi një gol shumë të bukur për Napolin dhe ndeshja nisi praktikisht me gol. Lazio kishte mundësinë të barazonte në minutën e tetë, me Hysajn që shkakton penallti. Megjithatë, Immobile rrëshqet dhe nuk arrin të shënojë, duke e çuar topin jashtë.

Hysaj në minutën e 19-të merr dhe kartonin e dytë të verdhë dhe e mbyll ndeshjen para kohe. Me karton të kuq ndëshkohet dhe Lucas Leiva për Lazion dhe takimi vuloset vetëm nga ai gol i Insignes në minutën e dytë. Napoli dhe Gatusso arrijnë gjysmëfinalet, ndërsa Lazio eliminohet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono