Dy qerosë në një tango! (Video)

11:30 | 09/06/201911:300

Dy qerosë në një tango! Florian Binaj dhe Ledio Lako tregojnë se cili ishte regjisori që i bindi të aktronin larg skenës së “Portokallisë”.

Të pyetur nga Kilda se si u bënë bashkë se si u lindi ideja për këtë shfaqje teatrale, Ledia Lako tha: “Që të bësh një shfaqje nuk duhet të kesh flokë nuk është parametri kryesorë. Parametri Kryesorë është të jesh aktor. Arsyeja pse u bëmë bashki ishte ideja e regjisorit Artan Imami , ai e bëri propozimin për të dy neve, E morëm pjesë dhe përnjëherë na sha shkundi, filluam provat dhe kemi punuar tre muaj sepse edhe “Portokallia” na pengonte. Ne mendojmë se e kaluam klasën shumë mirë”./abcnews.al 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono