Dy presidentët shqiptarë në Gjilan

14:17 | 27/11/201714:170

Nën reshjet e dëborës dhe nën tingujt e këngëve patrotike, dy presidentët shqiptarë zbuluan shtatoren e Idriz Seferit në Gjilan.

Nderime për figurën e këtij patroti por edhe vlerësime për kontributin e tij që ia dha kreu i shtetit të Kosovës Hashim Thaci.

Për Presidentin e Republikës Ilir Meta historia jo vetëm të nderohet por edhe të mbahet gjallë.

Në emër të familjes së Idriz Seferit,  ka folur Sefer Isufi,  i cili shprehu  mirënjohje për rikthimin  e heroit në Gjilan. Shtatorja e Idriz Seferit u inaugurua në vigjilje të 105 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë dhe në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono