Dy operacione antidrogë në Igumenicë, kapen 128 kg marijuanë, 3 në pranga
foto ilustruese

13:37 | 14/09/201813:370

Sekuestrohen mbi 128 kg marijuaneë në dy operacione të ndryshme në kufirin greko-shqiptar pranë Igumenicës. Në orëet e para të mëngjesit u ndalua një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër në të cilin u gjetën dhe u sekuestruan 41 pako me mbi 77 kg drogë. Në pranga përfundoi shoferi, një shqiptar, 30 vjeç. Ndërsa një tjetër sasi droge është sekuestruar po në Igumenicë. Dy të rinj shqiptar që po transportonin në këmbë çanta me mbi 50 kg marijuanë u arrestuan nga policia. Të ndaluarve policia u bllokoi edhe para, 3 telefona dhe një automjet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono