Dy javë pas aksidentit tragjik në Adriatik, vendorët marrin masa

11:31 | 16/05/201811:310

Dy javë pas ngjarjes se rëndë ku tre të rinj humbën jetën në një aksident në Adriatik të Kurbinit, vendorët po ngrenë një argjinaturë. Ajo do të shërbejë si mbrojtje për drejtuesit e mjeteve, të cilët qarkullojnë në këtë rrugë.

Bashkia ka vënë mjetet në punë për të përfunduar këtë mur mbrojtës pranë urës pranë së cilës janë bërë disa aksidente me vdekje. Kur ndodhi ngjarja e rëndë vetëm dy javë më parë, banorët treguan se ky vend ishte mjaft i rrezikshëm dhe pushteti lokal duhet të merrte masa për rregullimin e rrugës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono