Dy gra i merr rrjedha e lumit Vjosë, njëra mbytet

13:45 | 10/08/201913:450

Dy gra përfunduan në lumin Vjosë në rrethana të paqarta dhe rrjedhja i mori para. Për pasoje njëra nga gratë është mbytur, kurse gruaja e dytë është plagosur dhe është transportuar për në spitalin Rajonal të Gjirokastrës. Policia po heton për të zbardhur se si ka ndodhur ngjarja. Të dyja gratë ishin banore të Këlcyrës dhe po kalonin lumin pranë fshatit Dragot.

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono