Dy gjigantë dhe një ekip surprizë, ja ekipet e pamposhtura këtë vit

22:15 | 14/02/202022:150

Jemi në mesin e muajit shkurt dhe në pesë kampionatet më të forta në Europë, vetëm tre ekipe janë ende të pamposhtura. Në krye të listës qëndrojnë të besuarit e Klopp, të cilët po vazhdojnë të thyejnë rekorde në Angli dhe jo vetëm. Ecuria pozitive e Liverpool duket qartë dhe nga distancomi që “The Reds kanë nga vendi i dytë, plot 22 pikë nga Manchester City.

Në këtë listë gjenden dhe kampionët në fuqi të Ligue 1, PSG-ja. Gjigantët francezë nuk regjistrojnë asnjë humbje mes kampionatit dhe kupës në vitin 2020. Gjithashtu edhe ekipi i Tuchel është shkëputur nga vendi i dytë me një diferencë prej 12 pikësh.

Klubi surprizë në këtë listë është Arsenali. Ekipi londinez nuk ka asnjë humbje këtë vit, ku në 9 ndeshje kanë 4 fitore dhe 5 barazime. Një statistikë pozitive kjo për “Topçinjtë”, por tifozët ende nuk janë të kënaqur me ekipin e tyre të zemrës. /abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono