Dy aksidente në mëngjes, 4 të plagosur

08:47 | 10/09/201908:470

Një këmbësore është lënduar këtë të martë pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:20 në rrugën “Sulejman Delvina” në kryeqytet.

Sipas informacionit paraprak të uniformave blu, e lënduara, rreth 50 vjeç, është dërguar në spital për ndihmë mjekësore dhe fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë drejtuesja e mjetit është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore. Gjithashtu është ngritur edhe një grup hetimor i cili ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të përcaktuar shkaqet e plota të këtij aksidenti.

Ndërkohë më herët gjatë mëngjesit të së martës pati një tjetër aksident. Kësaj here ngjarja ndodhi në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Mësohet se dy makina u përplasën me njëra-tjetrën tek kryqëzimi i Blinishtit. Për pasojë mbetën të plagosur tre persona.

Edh për këtë rast është ngritur një grup hetimor që po punon për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono