Durrësi, Shkodra, Berati dhe Rrogozhina protesta kundër çmimit të naftës

18:36 | 13/12/201818:360

Qytetarët e Durrësit bllokuan për pak minuta njërin krah të autostradës Tiranë-Durrës. Ata protestuan kundër taksave të larta, çmimit të karburantit dhe kushteve të rënda ekonomike. Në Berat ashtu si dhe ishte njoftuar, qytetarët të mbështetur nga dega e PD në këtë qytet protestuan për rritjen e çmimit të naftës.

Me pankartat “Mjaft premtime boshe”, “Jo taksa të larta” ate bllokuan për rreth 30 minuta zonën mes dy lagjeve muzeale Mangalem dhe Goricë. Protesta pati edhe në Shkodër dhe Rrogozhinë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono