Durrës, vetëdorëzohet nëndrejtori i kadastrës i shpallur në kërkim

13:45 | 13/08/201913:450

 

Katër ditë pas shpalljes në kerkim policor për flasifikim të dokumentave u vetedorëzua drejtori i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës Durrës.

Po kështu së bashku me Isakun është vetëdorëzuar edhe specialisti agjencisë së Kadastrës, F.R.

Isaku i cili kohen kur u shpall ne kerkim mbante postin e nendrejtorit,  sëbashku edhe më dy punonjës akuzohen për dhenie leje legalizimi nëpërmjet dokumentave të falsifikuara.

Bëhet fjale për pajisje me leje legalizimi nëpërmjet certifikatave të falsifikuara  të një sipërfaqe 123 metra katror toke dhe truall 500 metra katror në zonën e plazhit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono