Durrës, protesta për tregtarët e palicensuar

11:24 | 18/10/201811:240

Dhjetëra tregtarë të tregut industrial në Durrës protestuan përpara bashkisë së qytetit. Ata kanë kërkuar të largohen nga rruga tregtarët e palicensuar, të cilët dëmtojnë punën e tyre përmes konkurencës së pandershme. Sipas tyre, nga 100 tregtarë që kanë qenë më herët brenda ambienteve të këtij tregu, kanë ngeluar aty vetëm 30 të tillë, pasi pjesa më e madhe zgjedhin të ushtrojnë aktivitetin pa paguar detyrimet fiskale. Në lidhje me protestën drejtori i policisë bashkiake Vasip Copa, ka shpjeguar se është takuar me trgetarët dhe shton se një pjesë e tyre që kanë ikur nga tregu i përbashkët kanë hapur dyqanet e tyre dhe janë licensuar. Kurse disa që janë gjetur në rrugë janë penalizuar./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono