Durrës, policia bashkiake aksion në bregdet për lirimin e hapësirave publike 

14:58 | 02/07/201814:580

Policia bashkiake në Durrës ka nisur aksionin për lirimin e hapësirave publike në plazh. Fillimisht ata u vendosën në hyrje të Shkëmbit të Kavajës, aty ku një subjekt privat nuk kishte paguar detyrimet.

Policët konfiskuan çadrat dhe shezllonet, për të vijuar me kontrolle të tjera deri në kufi me plazhin e Golemit. Drejtori i Policisë Bashkiake Vasip Çopa, tha se çdo subjekt që operon me plazhe private, duhet të ndergjegjësohet dhe të paguajë detyrimet, pasi në të kundërt do të perballen me penalitetet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono