Durrës, lirohet nga detyra drejtori i Portit, e zëvendëson Bakaj

14:59 | 23/02/2018

Është liruar nga detyra  Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës, Artjan Qirici. Ai ishte emëruar në detyrë më 24 tetor 2017. Në vendin e tij është emëruar Afrim Bakaj, ish-drejtor i AKU-t. Nuk dihet motivi i këtij vendimi, ndërkohë që mësohet se do të ketë sqarim të mëtejshëm nga Ministria e Transporteve, e cila ka në varesi emërimet në Port. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono