Durrës, dyndje vizitorësh në bregdet

17:59 | 17/02/201917:590

Është i lartë numri i atyre që për fundjavë frekuentojnë bregdetin e Durrësit. Temperaturat janë rritur, por brezi i rërës vijon të jetë i mbushur me mbeturina.

Nuk është stina për plazh, por bregdetit i Durrësit po  frekuentohet masivisht. Me temperatura pranverore, shumë qytetarë preferojnë të jenë këtu në fundjavë.

Banorë të Durrësit, të ardhur nga Tirana, por edhe nga rrethet e tjera shijojnë orët me diell. Të shëtisin, e pas kësaj një kafe apo dreke buzë detit mbetet zgjedhja e vizitorëve.

“Gjithmonë vijnë nga Tirana në kohën vjeshtë-pranverë. Pastaj në verë ka më teër kosovarë që e frekuentojnë Durrësin”.

“Bëjmë një xhiro deri te pista e vogël Iliria dhe pastaj kthehemi në shtëpi”.

“Kemi dalë bëjmë një xhiro me kalamajtë”.

Frekuentimi i parakohshëm i plazhit tregon edhe problemet. Ndotja që i shkaktohet brezit të rërës nga deti dhe nga njerëzit është i përmasave shqetësuese.

“Ambienti nuk është aq i mirë”.

“Duhet pak pastërti”.

Në të katërta stinët qytetarët,  bregdetin e Durrësit e konsiderojnë një vend të përshtatshëm per t’u relaksuar. Ndaj sa herë moti është i përshtatshëm ata dynden drejt tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono