Duro: Është herët për titullin, në derbi nuk bëj tifo për Tiranën

18:46 | 07/12/201918:460

Trajneri i Kukësit, Shpëtim Duro, foli për emisionin Gol pas Goli në Supersport, menjëherë pas fitores 1-3 përballë Tiranës. Numri një i pankinës verilindorë tha se skuadra e tij ka pasur disa vështirësi, por pushimi prej dy javësh ka qenë shumë favorizues.

NDESHJA – “Pësuam golin nga një gabim. Gjithmonë nuk kemi qenë mirë në pjesët e para, sepse ndikon edhe presioni për objektivat. Është hera e parë që skuadra ka qenë e plotë. Këto dy javë na ndihmuan shumë për të rikuperuar lojtarët”.

TITULLI – “Është shumë herët dhe kampionati është shumë interesant. Për mendimin tim, siç u thashë dhe çunave, kjo ka qenë ndeshja më e mirë për ne. Kemi dominuar edhe kur ishim në disavantazh dhe më pas”.

VËSHTIRËSITË – “Do të kemi gjithmonë vështirësi, por problemi kryesor është që nuk luajmë përkrah tifozëve tanë. Ky është një element shumë i rëndësishëm. Nuk duhet të kalojmë në eufori dhe besoj se do të kemi vështirësi me skuadrat dytësore.

TIFOZ ME TIRANËN – “Nuk ka shans që të bëj tifo për Tiranën, sepse jam rritur me Partizanin”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono