Duma fton qytetarët të marrin pjesë në protestën e opozitës

15:23 | 17/12/201715:230

Kryeministri Edi Rama, sipas Partisë Demokratike, do të marrë nën kontroll Prokurorin e Përgjithshëm për të mbyllur dosjet e ish-ministrit të Bendshem Sajmir Tahiri, kryebashkiakut Vangjush Dako dhe Qazim Sejdini. Deputetja Grida Duma në një deklaratë për mediat nga selia blu u shpreh se nesër kryeministri do të ndërmarrë një puç kushtetues, ndërkohë ftoi qytetarët ti bashkohen protestës së opozitës./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono