Dule takim me Bashën në selinë e PD: Bashkëpunimi vijon

16:13 | 14/09/201816:130

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha në selinë blu. Në dalje ai i është përgjigjur interesimit të gazetarëve lidhur me pretendimet për një shkëputje të mundshme të tij nga koalicioni me demokratët por kreu i PBDNJ-së e ka mohuar një gjë të tille duke konfirmuar bashkëpunimin me Partinë Demokratike.

“Ne jemi të prerë për parimet tona për bashkëpunim. Për sa kohë prioritetet e PBDNJ-së janë në afinitet me një parti tjetër ne vazhdojmë bashkëpunimin” – ka përfunduar ai.

Takimi erdhi vetëm një ditë pasi kreu i demokratëve Basha, nga Durrësi i shtriu dorën politikisht PDIU-së së Shpëtim Idrizit për bisedime me demokratët, pas shkëputjes së tij nga koalicioni qeverisës me socialistët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono