Drogë në makinën e ngarkuar në karrotrec, 3 në pranga

13:24 | 14/02/201913:240

Një rast i ri i trafikimit të drogës është zbuluar nga policia e Durrësit. Gjatë kontrollit duke përdorur qenin antidrogë dhe më pas edhe gjatë skanimit, në një mjet i cili ishte i ngarkuar në një karotrec policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 15 kilogramë lëndë narkotike e llojit Marjuanë. Kjo ngarkesë u kap gjatë vijës së dytë të kufirit në Portin e Durrësit dhe dyshohet se do nisej për në Itali. Në përfundim të veprimeve të para hetimore policia bërië arrestimin në flagrancë të tre personave, drejtuesit dhe dy pasagjerëve, nga Kosova dhe Serbia. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono