Drogë në Greqi, arrestohen pesë shqiptarë

11:42 | 11/02/201811:420

Policia greke ka zhvilluar një operacion në kufirin me Shqipërinë.
Mësohet se janë arrestuar 5 persona, të gjithë me kombësi shqiptare. Gjithashtu agjentët kanë zbuluar dhe sekuestruar 96 kilogramë marijuanë, e cila po trafikohej për në Greqi.
Operacioni është zhvilluar në Laka të Igumenicës. 5 shtetasit shqiptarë janë arrestuar ndërsa po kalonin kufirin në këmbë të ngarkuar me 4 çanta që përmbanin sasinë e drogës. Shqiptarët e arrestuar janë të moshës nga 26 deri në 50 vjeç. Gjithashtu atyre iu sekuestruan dhe 5 celularë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono